COFFEETOYS : KAHVE HAKKINDA HER ŞEY

ANA SAYFA » KATEGORİLER » Kahve Makineleri » Endüstriyel Filtre Kahve Makineleri

Endüstriyel Filtre Kahve Makineleri

Endüstriyel Filtre Kahve Makineleri

Endüstriyel filtre kahve makineleri, kahve üretiminde büyük ölçüde kullanılan ve kaliteli filtre kahve demleyen makinelerdir. Bu makineler genellikle yeni nesil kahve dükkanlarında, restoranlarda ve otellerde bulunur, ancak evde de kullanılabilirler.

Endüstriyel filtre kahve makineleri, çeşitli boyutlarda ve farklı kapasitelerde olabilirler. Birkaç saatte yüzlerce fincan kahve üretebilir. Bu makineler, çeşitli malzemelerden yapılır ve bazıları otomatik olarak kahve demleyebilir, bazıları ise manuel olarak demlenmesini gerektirir.

Peki tüm dünyanın sevdiği filtre kahve nedir?

Filtre kahve; genellikle kahve değirmenlerinde profesyonel olarak öğütülen kahve çekirdeklerinin, sıcak su ile demlenmesi işlemidir. Bu işlemin ardından demlenen kahve filtreden geçerek çekirdekten ayrılıp içime hazır hale gelir. Bu demleme işlemini oldukça manuel ve uzun sürede de yapabilirsiniz. Ancak endüstriyel kahve makineleri burada işinizi kolaylaştırarak hızlı ve lezzetli kahve içme imkanını size sunar.

Kahve Makineleri Nerelerde Kullanılır?

Filtre kahve 1908 yılında bir Alman bilim insanı olan Melitta Bentz’in icadı ile tüm dünyada yaygınlaşan ve sevilen bir içecek haline gelmiştir. O tarihten itibaren tüm dünya filtre kahveyi bugünlere kadar getirmiş ve en sevilen içeceklerden biri olarak tanımlamıştır. Filtre kahvenin hayatımıza böylesine girmesi onu pratik olarak hazırlama ihtiyacını da doğurmuştur. Bu yüzden bununla ilgili bir sektör oluştu diyebiliriz.

Endüstriyel filtre kahve makineleri günümüzde:

  • Cafelerde,
  • Otellerde,
  • Evlerde,
  • Ofislerde,
  • Coffee shoplarda sıklıkla gördüğümüz makineler haline gelmiştir.

Ancak filtre kahvenin bu kadar sevilişi onun alternatiflerini de doğurdu. Bu sayede oluşan diğer kahve çeşitleri için de büyük endüstriyel kahve makineleri gelişti. Her çeşit kahveyi hazırlayan bu kahve makineleri Endüstiriyel Full Otomatik Kahve Makineleri olarak geçmektedir. Bu makinelerle de her yerde karşılaşmak mümkündür. Okullarda, kurslarda, iş yerlerinde, metro istasyonlarında, benzinliklerde kısacası insanın olduğu her yerde kahve ve kahve makineleri mevcuttur.

Filtre Kahve Makine Modelleri

Filtre kahve elbette yalnızca endüstriyel şartlarda üretilen bir şey değildir. Farklı yöntemler ve araçlarla da filtre kahve üretilebilir. Ancak zaman tasarrufu ve lezzet açısından makineler daha yararlıdır. Genel kapsamda filtre kahve makineleri ikiye ayrılır diyebiliriz. Filtre kahve makineleri metal filtreli ve kağıt filtreli olarak ikiye ayrılır.

Kağıt filtre daha çok eski ve doğru demleme yöntemidir. Bazıları bu sisteme uğraş verici diyebilir fakat gerçek kahve gurmeleri en iyi filtre kahvenin kağıt filtre ile olduğunu bilir. Kağıt filtre kahveye daha güzel bir aroma katar ve içimi daha lezzetlidir. Demlemeden sonra posayla birlikte kağıt çöpe atılır.

Metal filtreler ise filtre ince deliklerden oluşan bir metalden ibarettir. Burada da her kahve yapımında metal filtreyi temizlemeniz gerekmektedir. Aksi halde acı tat gelebilir. Ayrıca ne kadar pratik olursa olsun metal deliklerin arasından mikro taneler kaçabilir. Bu da telve tadı gelmesine sebep olabilir.

Endüstriyel Filtre Kahve Makinesi Avantajları

Endüstriyel filtre kahve makineleri genellikle kahve demleme için kullanılan kahve fincanlarını üretebilir ve bu fincanları otomatik olarak doldurabilir. Bu makineler ayrıca, kahve için gerekli suyun ısısını ve dağıtımını da otomatik olarak ayarlayabilir. Özellikle kahve dükkanı, otel, restoran vb. işletmelerde yani sürekli sipariş alınan yerlerden endüstriyel filtre kahve makinesi kullanmak oldukça önemli ve gereklidir. Avantajlarını şu şekilde sayabiliriz.

Endüstriyel filtre kahve makinelerinin avantajları şunlardır:

  • Hızlı üretim: Bu makineler, birkaç saatte yüzlerce fincan kahve üretebilirler, bu da işletmeler için önemli bir zaman tasarrufu sağlar. Yüksek kapasiteli KEF filtre kahve makineleri büyük organizasyonlarınızda hayat kurtarıcı olabilir.
  • Otomatik işlemler: Endüstriyel filtre kahve makineleri, kahve demleme işlemini otomatik olarak yapabilir ve bu sayede işletmeler için zaman ve pratiklik sağlar. Çalışanlar bu sayede arka taraftaki daha önemli diğer işlere odaklanabilir.
  • Kullanım kolaylığı: Bu makineler genellikle kullanımı kolaydır ve işletmeler için kullanımı kolay olan makinelere ihtiyaç duyarlar. Böylece hem zaman tasarrufu, hem yeni işçilere eğitim süresinden avantaja geçerler.
  • Değişmeyen lezzet: Başarılı bir işletme olmanın yolu sabit müşterilerden geçer. Sabit müşteri kazanabilmek için hizmetin ve lezzetin sabit kalması gerekir. Endüstriyel filtre kahve makineleri işinizi şansa bırakmaz. Her zaman aynı lezzeti alabilir, sunabilirsiniz.

Endüstriyel filtre kahve makinelerinin bir diğer önemli özelliği, tasarımıdır. Bu makineler dış görünüşü itibarıyla işletmenizde güzel bir görsel şölen yaratır. Ayrıca işletmenizin daha profesyonel gözükmesini sağlar. Bu da müşterilerin daha kaliteli bir hizmet alacağını önceden hissetmeleri demektir. KEF filtre kahve makineleri renk seçenekleri ve 3 farklı modeli ile size farklı alternatifler sunmaktadır. Konseptinize uygun rengi seçerek barınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz.

KEF Filtronist model filtre kahve makineleri ayrıca, kahve çekirdeğinin kalitesine göre ayarlanabilir. Kahvenin kavrulma biçimine göre makinenin ayarlarından ısı derecesini düşürebilir veya arttırabilirsiniz. Ön demleme saniyesini ve yüzdesini ayarlayabilirsiniz. Kahve çekirdeğinin kalitesi, kahve çekirdeğinin tüketilen çekirdeklerin oranı, çekirdeklerin kavrulma seviyesi ve çekirdeklerin depolandığı koşullara göre değişebilir. Bu makineler, kahve çekirdeğinin kalitesine göre ayarlanarak, daha lezzetli bir kahve üretebilir.

Sonuç olarak, endüstriyel filtre kahve makineleri, kahve üretiminde büyük ölçüde kullanılan, hızlı üretim sağlayan, otomatik işlemler yapan ve kullanımı kolay olan makinelerdir. Bu makineler, çeşitli boyutlarda ve farklı kapasitelerde olabilir ve çeşitli kahve çeşitlerini üretebilirler.

Endüstriyel Filtre Kahve Makinesi Fiyatları

Endüstriyel kahve makineleri fiyatları birçok etmene göre belirlenmektedir. Endüstriyel filtre kahve makineleri fiyatları, makine kapasitesine, markasına, özelliklerine ve üretim maliyetlerine göre değişebilir. Oldukça ekonomik ve uygun fiyatlardan başlayan kahve makineleri de değerlendirebilirsiniz. Ancak bazı endüstriyel kahve makineleri yüksek fiyatların ödenmesini gerektirebilir. Bazen bu fiyatlar birkaç yüz Euro ya da bin dolarlara çıkabilir. Burada tamamen istekleriniz ve ihtiyaçlarınız söz konusudur. Kapasitesi yüksek ve daha teknolojik özelliklere sahip filtre kahve makinelerinin fiyatları daha yüksektir. Tamamen hangi kalitede filtre kahve içmek, satmak veya ikram etmek istediğinize göre değişmektedir.

Coffeetoys.com.tr’de bütçenize uygun endüstriyel filtre kahve makinesi fiyatları vardır. Düşük bütçeli basit kahve makinelerinden, çok kapsamlı profesyonel makinelere kadar bir ürün yelpazesi mevcuttur. KEF marka filtre kahve makinelerini deneyimleyip daha detaylı incelemek isterseniz Ataşehir/İstanbul ve Antalya/Lara showroomlarımızı ziyaret edebilirsiniz.


2024. Copyright © COFFEE TOYS

Avinga | SiteMap