COFFEETOYS : KAHVE HAKKINDA HER ŞEY

ANA SAYFA » KATEGORİLER » Kahve Değirmenleri

Kahve Değirmenleri

EUREKA DROGHERIA MCD4 Otomatik Kahve Değirmeni Öğütücü
1,628.40 EUR 56,994.00 TL (KDV Dahil)
KEF HC-600 Espresso Kahve Değirmeni
778.80 EUR 27,258.00 TL (KDV Dahil)
KEF H1 Ticari Kahve Değirmeni
920.40 EUR 32,214.00 TL (KDV Dahil)
KEF TITAN II Espresso Kahve Değirmeni
495.60 EUR 17,346.00 TL (KDV Dahil)
KEF TITAN I Espresso Kahve Değirmeni
348.10 EUR 12,183.50 TL (KDV Dahil)
HC-800 LAB
1,911.60 EUR 66,906.00 TL (KDV Dahil)
EUREKA Prometheus Espresso Değirmeni
2,832.00 EUR 99,120.00 TL (KDV Dahil)
Faro Espresso Kahve Değirmeni
2,938.20 EUR 102,837.00 TL (KDV Dahil)
RCW83 Otomatik Espresso Kahve Değirmeni
2,348.20 EUR 82,187.00 TL (KDV Dahil)
EUREKA HELIOS 65 Otomatik Kahve Değirmeni Öğütücü
1,132.80 EUR 39,648.00 TL (KDV Dahil)
EUREKA HELIOS 80 Otomatik Kahve Değirmeni Öğütücü
1,593.00 EUR 55,755.00 TL (KDV Dahil)
EUREKA Atom Pro Otomatik Kahve Değirmeni Öğütücü
1,734.60 EUR 60,711.00 TL (KDV Dahil)

Endüstriyel Kahve Değirmenleri

Kahveler, çekirdek ve toz kahve olmak üzere ikiye ayrılır. Çekirdek kahveyi öğütmek için ise endüstriyel kahve değirmenleri kullanılır. Kaliteli ve lezzetli kahve vermek isteyen işletmeler kahve değirmeni kullanarak kahve çekirdeklerini öğütürler. Bu öğütme sonucunda taze bir filtre kahve veya espresso alabilirler. Dilerlerse kahvelerini beğenen müşterilerine ticari kahve öğütücü ile pakete öğütüm yapabilirler. Böylelikle müşteri memnuniyeti en üst seviyede yakalanmaya çalışılır.

Bazı kahve tutkunları yeni öğütülen taze kahve kokusunu paketlenmiş kahvelere göre daha aromalı ve güçlü bulur. Bu nedenle tercih ettiği mekanları da buna göre seçer ve sipariş ettiği kahvenin hazırlanmadan hemen önce öğütülmesini izlemek ister. Ayrıca endüstriyel kahve değirmenleri sadece işletmelerde değil evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Örn. Eureka Mignon değirmenleri ve KEF Easy değirmeni gibi.

Kahve Değirmeni Modelleri Nelerdir?

Kahve değirmenleri özellikle işletmeler için zaman tasarrufu sağlayan pratik makinelerdir. Daha homojen bir öğütme için makine kullanmak çok önemlidir. Teknolojinin gelişmesi ve kahve sektörüne olan yoğun ilgi sebebiyle kahve değirmenleri de günümüzde gelişmiş ve çeşitlere ayrılmıştır. Birçok endüstriyel marka kahve değirmeni üretimi yapmaktadır. KEF ve EUREKA marka değirmenler kaliteli dişlileri ve üst seviye teknolojili yapay zekası ile çekirdek kahveyi öğütürken kahve ile dişliler arasında ısı temasını engeller. EUREKA ve KEF değirmenler sayesinde kahve sıcak su temasından önce bozulmalardan kurtularak aroma kaybı yaşamaz. Böylelikle kahve, tüm aromalarıyla birlikte demlenerek eşsiz bir lezzete ulaşır.

Kahve değirmeni modelleri iki ana kategoriye ayrılır.

  • Manuel kahve öğütücüler
  • Otomatik kahve öğütücüler

Kullanım şekilleri ve sistemi birbirinden ayrılan bu iki model, farklı şekillerde ve boyutlarda olabilir.

Kahve Değirmeni Nasıl Kullanılır?

Kahve değirmeninin kullanımı, lezzetli bir kahve yapmanın olmazsa olmazıdır. Manuel olan kahve değirmenlerinde elle kahve miktarının kalınlığı ayarlanır ve kahve makinesinin kolu sağa ya da sola çevrilir. Hazırlayacağınız kahve boyutu burada öğüteceğiniz kahve ölçünüzü ayarlamakta önemli rol oynamaktadır. Bazı manuel kahve değirmenlerinde ise kahve sıkıştırılarak ayarlanır. Kahve değirmeni manuel tercih edilecekse paslanmaz çelik olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Dikkat edilmediği takdirde kahvenizde metalik bir tat oluşabilir.

Otomatik öğütücüler de ise manuel öğütücülerdeki gibi bir güç kullanma durumu söz konusu değildir. Kahve makinesinin modeline göre incelik kalınlık ayarları saat yönüne doğru veya tersine çevirerek yapılır. Öğütülen kahvenin homojen öğütülebilmesi ve ısınarak bozulma yaşamaması için burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus makinenin kalitesidir.

Kahve Öğütme Yöntemleri Nelerdir? Kahve öğütme çeşitleri nasıl bir kahve hazırlamak istediğinize göre değişmektedir. Başlarda kafa karıştırıcı gibi görünse de her öğütme çeşidi kahve türüne göre değiştiği için hazırlamak istediğiniz kahveyi aşağıdaki maddelerden bularak kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Çok ince (ekstra ince) öğütülmüş kahve

En ince kıvamlı öğütme şeklidir. Genellikle pudra kıvamı benzetmesi yapılır. Manuel ya da mekanik kahve öğütücülerini kullanarak bu kıvamı elde edebilirsiniz. Bu kıvam için en ideal kahve ise Türk kahvesi olacaktır. Bol köpüklü bir Türk kahvesi elde etmek için ise karışımı en az seviyede karıştırmanız gerekir. Bu ince öğütülmüş kahve ise yalnızca cezvelerde ya da Türk kahvesi makinelerinde kullanılabilir.

İnce öğütülmüş kahve

Türk kahvesinden bir tık daha kalın yapılı bir öğütme çeşididir. Çoğunlukla moka pot, aeropressler ya da espresso kahve için tercih edilen öğütme çeşididir.

Orta (medium) öğütülmüş kahve

Kâğıt ve metal filtre kullananların tercih ettiği öğütme yöntemidir. Pour over yöntemiyle demlenen kahveler için idealdir.

Orta iri öğütülmüş kahve

Kalına en yakın olan öğütülme şeklidir. Metal filtre kullananların tercih ettiği bir yöntemdir. chemex kahve çeşitleri için kullanımı idealdir.

Kalın (iri) öğütülmüş kahve

Soğuk demlemeler için en çok kullanılan yöntem iri taneli öğütme yöntemidir. Kısa süreli demlemeler olduğu kadar 10 saate kadar uzanan demleme çeşitleri de yapılabilir. Filtre kahve severlerin en sevdiği yöntem olan iri öğütülmüş kahve tanecikleri ile French press demleme tekniği rahatlıkla kullanılır. Kalın taneler, French press’in filtresinden aşağıya kaçmadan kolay ve pratik bir demleme sağlar.

Ekstra kalın (iri) öğütülmüş kahve

Yaz mevsimlerinin vazgeçilmez öğütme şeklidir. Havaların sıcaklamasıyla soğuk kahvelerin popülerliği de artış gösterir. Kahvenin kalınlık seviyesiyle demlenme süresi orantılıdır. Böylelikle daha ince kahveler kısa sürelerde demlenirken kalın yapıda öğütülmüş kahvelerin demlenmesi uzun saatleri bulabilir. Bunlardan bir tanesi de cold brew’dir. Cold brew hazırlamak için çok kalın öğütülmüş kahveler tercih edilir ve uzun saatler demlemeye bırakılır.

Kahve Değirmeni Kullanmanın Avantajları

Kahve değirmenleri, kahve severlerin en lezzetli kahvelere kolay ulaşmasını sağlar. Kahve değirmeni kullanımının kolaylığının yanı sıra en önemli olanaklardan biri de lezzettir. Yeni öğütülmüş taze kokulu kahvelerden alacağınız lezzet ile öğütülmüş paketli kahveler arasında çok büyük bir fark vardır. Kahveye olan ilgiyle birlikte günümüzde daha da çok popülerlik kazanan kahve değirmenleri, fiyat ve model olarak pek çok kategoriye ayrılıyor.

Kahve Değirmeni Fiyatları

Kahve değirmeni fiyatları, çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Burada önemli olan günde satılan, ikram edilen, içilen kahvenin bardak sayısı ve hangi kalitede kahve vermek istenildiğidir. Yani işletmelerin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre değişkenlik göstermektedir. İhtiyaç duyduğunuz demleme çeşitlerine göre bir liste yapabilir ve listenizdeki kahve değirmenlerini özelliklerine, fiyatlarına göre sıralayarak bir tercihte bulunabilirsiniz. Elbette yakın çevrenizde kahve değirmeni kullanan bir tanıdığınızın olması da tercih yapabilmenizde önemli rol oynayacaktır.

Çevrenizde bulunan kişilerden ya da işletmelerden deneyimlerini paylaşmasını isteyebilir ve kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz kahve değirmenini satın alabilirsiniz. Size ya da işletmenize en uygun kahve değirmenini bulabilmek için Coffee Toys’u ziyaret edebilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve birçok endüstriyel kahve değirmeni makinesini görselleri, özellikleri ve fiyatlarıyla birlikte inceleyebilirsiniz.

Ayrıca daha detaylı bilgi ve deneyim için Ataşehir / İstanbul ve Antalya / Lara showroomumuza gelip, makinelerimizi deneyimleyebilirsiniz.


2024. Copyright © COFFEE TOYS

Avinga | SiteMap