COFFEETOYS : KAHVE HAKKINDA HER ŞEY

ANA SAYFA » KATEGORİLER » Kahve Makineleri

Kahve Makineleri

WEGA URBAN EVD 2 Gruplu Espresso Kahve Makinesi
12,036.00 EUR 421,260.00 TL (KDV Dahil)
KEF Filtronic 250 2.5 Lt Ticari Filtre Kahve Makinesi
1,050.20 EUR 36,757.00 TL (KDV Dahil)
WEGA URBAN EVD 3 Gruplu Espresso Kahve Makinesi
14,868.00 EUR 520,380.00 TL (KDV Dahil)
TEMPESTA SAEP 2 GRUP ESPRESSO MAKİNESİ
15,576.00 EUR 545,160.00 TL (KDV Dahil)
TEMPESTA SAEP 3 GRUP ESPRESSO MAKİNESİ
19,116.00 EUR 669,060.00 TL (KDV Dahil)
WEGA NOVA EVD2 / EVD3 Espresso Kahve Makinesi
9,558.00 EUR 334,530.00 TL (KDV Dahil)
Wega WBAR EVD2 Tam Otomatik Espresso Kahve Makinesi, 2 Gruplu
7,752.60 EUR 271,341.00 TL (KDV Dahil)
KEF Filtronic 120-T 1.9 Lt Ticari Filtre Kahve Makinesi
613.60 EUR 21,476.00 TL (KDV Dahil)
Wega WBAR EVD3 Tam Otomatik Espresso Kahve Makinesi, 3 Gruplu
9,428.20 EUR 329,987.00 TL (KDV Dahil)
WEGA IO EVD1 Espresso Kahve Makinesi
3,481.00 EUR 121,835.00 TL (KDV Dahil)
KEF Filtronist FLS-6 6 Lt Endüstriyel Filtre Kahve Makinesi
2,301.00 EUR 80,535.00 TL (KDV Dahil)
KEF Filtronist FLS-8 8 Lt Endüstriyel Filtre Kahve Makinesi
2,348.20 EUR 82,187.00 TL (KDV Dahil)
WEGA POLARIS EVD 2 Gruplu Espresso Kahve Makinesi
7,752.60 EUR 271,341.00 TL (KDV Dahil)

Kahve; günümüz dünyasında en çok tüketilen içeceklerden biridir. Yüz yılı aşkın süredir farklı çeşitleri ile hayatımızda olan kahvenin sevmeyeni yok denecek kadar az. Sabah ayılmanızda yardımcı olan, dostça sohbetlerimizi daha da koyulaştıran, hatta antioksidan olması nedeniyle metabolizmamıza da iyi gelen faydası sonsuz bir içecektir.

Kahvenin bu kadar seveni olunca bu durum hayatımızın içine ve işletmelere de yansımaktadır. Birçok işletme yeni nesil kahve çeşitlerini menülerinde barındırmakta ve buna uygun hizmet vermektedir. Bu hizmeti verebilmek için de en gerekli ihtiyaçlardan biri profesyonel kahve makineleridir.

Diğer adıyla endüstriyel kahve makinesi olarakta bilinen profesyonel kahve makineleri kahve dükkânları, restoranlar, oteller ve diğer işletmeler için tasarlanmış yüksek kaliteli kahve yapmak için kullanılan makinelerdir. Bu makineler, evde kullanılan kahve makinelerinden çok daha büyük ve yüksek kapasitelidir.

Bir işletme işleterek kahve sunmak ile evdeki misafirlerinize kahve sunmak çok farklıdır. Kendi evinizde bir gecikme kaygısı ya da kâr amacı yoktur. Tamamen keyif odaklı kahve hazırlarsınız. Ancak kahve sektöründe bir işletme işletiyorsanız zamanlamayı, lezzetin ilk siparişte olduğu gibi aynı kalitede olmasını, müşteri memnuniyetini kısacası kahvenin iyi olması için gereken her şeyi düşünmeniz gerekmektedir. Profesyonel kahve makinelerindeki en önemli avantaj ise hızdır.

Bu tip endüstriyel makineler gün içerisinde müşterilerinizin sipariş ettiği yüzlerce bardak kahveyi hızlıca ve aynı lezzette yapabilme özelliğine sahiptir.

Profesyonel Kahve Makineleri Çeşitleri

Bir işletmede kahve makinesi olarak belli başlı makineler olmazsa olmazdır. Her biri farklı bir kullanım için tasarlanmış bu makineler, maliyeti başta yüksek gelse de bu tip makineler işletmeniz için en önemli ve para kazandıracak yatırımlardır.

Bir kafe, üçüncü nesil kahve dükkanı ya da otel işletiyorsanız bu makineleri kesinlikle barındırmanız gerekmektedir.

  • Profesyonel Filtre Kahve Makinesi
  • Profesyonel Espresso Kahve Makinesi
  • Profesyonel Kahve Değirmeni
  • Profesyonel Full Otomatik Kahve Makinesi

Bu makinelerin her biri farklı bir işe yaramaktadır ve işletmenizde farklı alanlarda işinizi kolaylaştırmaktadır. İşletmenize özel mükemmel kahvenizi yaratmak için her birine ihtiyacınız olacak.

Profesyonel Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve bir kahve dükkanının olmazsa olmazıdır. Özellikle sabah uyanmak isteyenlerin bir numaralı tercihi filtre kahvedir. Birçok farklı şekilde servis edilebilen filtre kahve sade, sütlü, şekerli ya da farklı şuruplar ile servis edilebilir. Genellikle sade ve sütlü şekilde tercih edilen filtre kahvenin seveni çok fazladır.

Profesyonel (endüstriyel) filtre kahve makinesi, yalnızca filtre kahve yapan bir makinedir. Ancak bu makine sayesinde çok kısa sürede onlarca bardak filtre kahveyi dakikalar içerisinde demleyebilirsiniz.

Profesyonel Espresso Kahve Makinesi

Espresso kahveler bir dükkan için en önemli şeylerden biridir. Menünün tüm zenginliğini espresso kahveler sağlar. Çünkü espresso birçok kahve çeşidinin ana bazıdır. Americano, latte, cappuccino, mocha gibi birçok farklı kahve türü espresso ile hazırlanmaktadır.

Espresso üretmek ve espresso bazlı diğer kahve çeşitlerini hazırlamak için profesyonel espresso kahve makinesine ihtiyacınız vardır. Espresso makineleri bunun için tasarlanmıştır.

Profesyonel Kahve Değirmeni

Kahve özünde bir çekirdektir ve bu çekirdek öğütülerek işleme girer. Kahve değirmeni bu çekirdeğin öğütülmesini sağlayan makinedir. İşletmeler bazen kahve değirmeni kullanmak yerine hazır öğütülmüş kahve paketleri kullanırlar. Bu durum lezzetli ve taze bir kahve demlemeye engeldir. Kahve çekirdeği öğütüldükten sonra bayatlaması çok kısa süre içerisinde gerçekleşir. Ayrıca pratik de değildir.

Otomatik kahve değirmenleri porta filtreye öğütüm yaparak hızlı bir şekilde espresso almanızı sağlar. Kahve çekirdeklerini kullanacağınız çekirdeğe göre öğütmek daha özgün lezzetler yaratmanıza olanak sağlar. Ayrıca güzel görünümü ve kokusuyla da müşterilerinizi etkileyen bir makinedir.

Profesyonel Full Otomatik Kahve Makinesi

Full otomatik kahve makineleri take a way kültürünün en büyük ihtiyacı olarak çıkmıştır. Gün içerisinde ya da dükkanların açık olmadığı saatlerde bile iyi bir full otomatik makine, kaliteli kahve içmenizi oldukça hızlı bir şekilde size sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Aynı anda espresso bazlı ve kahveleri 30-50 saniye içinde hazırlayabilen makinelerdir. Tabi bu makinelerin segmentlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Genellikle metro istasyonu, işlek caddeler, akaryakıt istasyonları gibi yerlerde kullanılır.

Profesyonel Kahve Makinelerinin Avantajları

Profesyonel kahve makinelerinin birçok avantajı vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Yüksek kaliteli kahve: Profesyonel kahve makineleri, yüksek kaliteli kahve yapmak için tasarlanmıştır. Bu makineler, özellikle espresso, cappuccino ve latte gibi kahve çeşitleri için en iyi sonuçları elde etmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, bu makinelerle yapılan kahveler, daha zengin tat ve aroma profilleri sunar.
  2. Hızlı kahve hazırlama: Profesyonel kahve makineleri, birçok farklı kahve çeşidi yapmak için tasarlanmıştır. Bu makineler, işletmenizde birçok farklı müşteriye hızlı bir şekilde hizmet verebilirler.
  3. Müşteri memnuniyeti: İyi bir kahve yapmak, müşterilerinizin memnuniyetini artıracaktır. Profesyonel kahve makineleri, kaliteli kahve yapmanızı sağlar ve bu da müşterilerinizin memnuniyetini artırabilir.
  4. Dayanıklılık: Profesyonel kahve makineleri, sık kullanıma dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu makineler, yoğun kullanıma dayanacak şekilde inşa edilir ve işletmenizde yıllarca kullanılabilirler.
  5. Kolay kullanım: Profesyonel kahve makineleri, otomatik veya yarı otomatik olabileceği gibi, kullanımı oldukça kolaydır. Baristalar, müşterilerine hızlı bir şekilde kahve yapabilirler.

2024. Copyright © COFFEE TOYS

Avinga | SiteMap