COFFEETOYS : KAHVE HAKKINDA HER ŞEY

ANA SAYFA » BLOG » İş İhtiyaçlarınız İçin Doğru Ticari Kahve Makinesini Seçme

İş İhtiyaçlarınız İçin Doğru Ticari Kahve Makinesini Seçme

Endüstriyel kahve makineleri genellikle yoğun kullanım için tasarlanmış büyük boyutlu kahve makineleridir. Genellikle restoranlar, kafeler, üçüncü nesil kahve dükkanları, ofisler, oteller ve benzeri yerlerde bulunur. Bu gibi işletmelerde kahve makinesi seçecekken bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Coffee Toys olarak sizlere bu makinelerin özelliklerini listeledik…

Günümüzün en popüler içecek türlerinden biri olan kahve, neredeyse her işletme menülerinin vazgeçilmezi haline geldi. Talep bu denli yoğun olunca işletmelerin doğru kahve makinesi seçmesi de bir o kadar önemli durumda.

Endüstriyel kahve makineleri genellikle yüksek kapasiteye sahiptir ve büyük miktarlarda kahve üretebilirler. Kategori olarak ayırmak gerekirse filtre kahve makineleri sadece filtre kahve yapabilirken, endüstriyel espresso kahve makineleri sıcak suyu dağıtabilir ve espresso, cappuccino, latte gibi diğer kahve içeceklerini hazırlamak için ekstra özelliklere sahiptir. Full otomatik endüstriyel kahve makineleri ise her türden kahveyi hızlıca sunabilir. Bu kahve makinesi türünü genel olarak evlerde, metro istasyonlarında, hastanelerde, benzin istasyonlarında ya da restoranlarda görmek mümkündür.

Endüstriyel kahve değirmeni makinesi ise kahve çekirdeğini öğütmeye yarar. Espresso, cappucino, americano vb. kahveleri yapabilmek için işletmelerin ya kahve değirmeni alarak önce çekirdekleri homojen bir şekilde öğütüp espresso makinesinin basınçlı suyu ile buluşturmak gerekir. Kahveleriyle ön plana çıkmak isteyen işletmeler homojen bir öğütme için kaliteli dişlilere sahip değirmen seçerler. Aynı zamanda portafiltreye çekilen kahvenin hep aynı gramajda olmasına ya da çok küçük sapmalara sahip değirmenle çalışmak isterler.

Kahve severlerin büyük çoğunluğu yeni öğütülmüş kahve kokusunu hazır paketlere tercih etmektedir. Bu nedenle kahve değirmeni, kahve satan dükkanlar arasında ön plana çıkmak isteyen işletmeler için vazgeçilmez bir ana unsurdur.

Endüstriyel kahve makineleri genellikle kolay kullanım, hızlı servis, dayanıklılık ve uzun ömür özellikleri ile tasarlanmıştır. Ayrıca, bazı modeller otomatik özelliklere sahiptir ve programlanabilirler, böylece kullanıcılar sabahları kahve yapmak için makineyi ayarlayabilirler. Örn sabah 8’de makine kendisini ısıtmaya başlayarak servise hazır bir hale gelebilir.

Endüstriyel kahve makinelerinin bazı modellerinde özel işletme gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir. Bu özelleştirmeler, makinenin, rengi, logo baskısı, ışıklandırma gibi seçenekler olabilir. Wega Io, Wega Polaris, Wega Wbar, Wega Urban modellerinde bunu yapabilmekteyiz.

WEGA URBAN EVD 2 Gruplu Espresso Kahve Makinesi

WEGA URBAN EVD 2 Gruplu Espresso Kahve Makinesi

Sonuç olarak, endüstriyel kahve makineleri yoğun kullanıma uygun, yüksek kapasiteli, dayanıklı ve programlanabilir özelliklere sahip olmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Endüstriyel Filtre Kahve Makinesi

Endüstriyel filtre kahve makineleri genellikle büyük kapasiteli su deposuna sahiptir ve filtre kahve yapmak için özel filtre kağıtlarını kullanırlar. Filtre kahve makinelerini seçerken şuna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Makinenin demleme ünitesi suyu doğru dağıtarak filtre kahvenin bütünüyle temas etmelidir. Bu temas kahvenin tüm aromasını çıkarmayı sağlar.

Bazı modellerde, kahvenin hazırlanması için önceden ayarlanabilen zamanlama fonksiyonu da bulunur. Bu, kahve hazırlanırken insan müdahalesi gerektirmeyen otomatik bir işlem sağlar. Bu da zamandan kazanmanız demektir. KEF FLS modellerinde bir ofis çalışanı iseniz, sabah 8de makineni kendisini çalıştırması için komut verebilirsiniz. Veya hafta sonu çalışmıyorsanız cumartesi, pazar makinenin kendisini kapatması için komut verebilirsiniz.

KEF Filtronist FLS-6 6 Lt Endüstriyel Filtre Kahve Makinesi

KEF Filtronist FLS-6 6 Lt Endüstriyel Filtre Kahve Makinesi

Endüstriyel filtre kahve makineleri, yüksek kapasite ve hızlı servis sunmak üzere tasarlandığı için, genellikle çok dayanıklı malzemelerden yapılır. Ayrıca bazı modeller farklı özelliklere de sahip olabilir. Örneğin; sıcak su dağıtabilir veya diğer içeceklerin hazırlanması için ekstra fonksiyonlar sunabilir. Bu makineler, işletmelerin daha az zaman harcayarak, daha kısa sürede büyük miktarda kahve yapmalarına olanak tanır.

Bu yüzden seçimleriniz öncesinde yukarıdaki özellikleri değerlendirerek size en uygun filtre kahve makinesini seçebilirsiniz.

Endüstriyel Espresso Kahve Makinesi

Espresso kahve makineleri, restoranlar, kafeler, üçüncü nesil kahve dükkanları, oteller ve diğer yoğun kullanım alanları için tasarlanmış, yüksek kaliteli espresso kahve yapabilen özel makinelerdir.

Bu makineler, çekilmiş kahve çekirdeklerini kullanarak, suyu yüksek basınç altında kullanır ve espresso kahve üretirler. 1-2-3-4 başlığa (gruba) sahip olurlar, tüketilecek kahve sayısına göre bu grup belirlenir ya da sadece heybetli görünümü için 3-4 gruplu makineler tercih edilebilir. Bu da tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir şeydir.

WEGA POLARIS EVD 3 Gruplu Espresso Kahve Makinesi

WEGA POLARIS EVD 3 Gruplu Espresso Kahve Makinesi

Endüstriyel espresso makineleri, yüksek kapasiteli su ve kahve öğütme üniteleri, buhar ve sıcak su çıkışları gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca, kullanıcılara espresso kahve yaparken suyun sıcaklığı ve basıncı gibi parametreleri kontrol etme imkânı sunarlar. Bazı modeller, özel programlanabilir özelliklere de sahiptir. Bu tarz makineler maliyet açısından yüksek olsa da işletmeniz için avantaj sağlarlar.

Endüstriyel Full Otomatik Kahve Makinesi

Endüstriyel otomatik kahve makineleri, kullanımı kolay ve otomatik işlevleri olan kahve makineleridir. Kullanıcıların sadece bir düğmeye basarak kahve yapmalarını sağlayan otomatik bir işlem sağlar. Bu makineler genellikle birkaç farklı kahve çeşidi sunar. Örneğin espresso, americano, latte ve cappuccino gibi. Özellikle büfe vb. işletmelerde ciddi kâr marjı olan bu ürünler ekstra bir sunum ve barista masrafı barındırmaz. Bu tarz makinelerde kahve seçeneği çoğaldıkça getiri de aynı oranda artar.

FRANKE A600 Full Otomatik Kahve Makinesi

FRANKE A600 Full Otomatik Kahve Makinesi

Bu makineler kahve çekirdeklerini öğütebilen öğütücüsü olan bir kahve değirmeni içerir. Ayrıca opsiyonel olarak sıcak çikolata haznesi bulunur. Böylece kullanıcılar sıcak su ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bu tarz makineler 3.nesil kahve dükkanları harici yerlerde daha çok tercih edilmektedir.

Endüstriyel otomatik kahve makineleri, take a way mantığında işletilen ve son zamanlarda benzin istasyonları gibi noktalarda fazlasıyla rağbet gören makinelerdir. Bu yüzden getirisi yüksektir. Alırken yukarıdaki özelliklere dikkat edilmelidir. Alım yapıldıktan sonra da temizliğine çok özen gösterilmelidir.

Endüstriyel Kahve Değirmeni

Endüstriyel kahve değirmenleri, kavrulmuş çekirdek halinde olan kahveyi öğütmeye yarar. Yapılacak her kahvenin ilk çıkışı aslında bu değirmenlerdir. Yeni öğütülmüş taze kahve kokusu işletmeler arasında cezbedici bir fark yaratır. Fark yaratmak isteyen işletmeler özellikle müşterilerin görebileceği hizalara kahve değirmenlerini yerleştirerek kahvelerini öğütür ve o şekilde servis ederler.

EUREKA HELIOS 80 Otomatik Kahve Değirmeni Öğütücü

EUREKA HELIOS 80 Otomatik Kahve Değirmeni Öğütücü

Üçüncü nesil kahve dükkanlarında sıkça tercih edilen, endüstriyel kahve değirmenleri taze kahveleriyle ön plana çıkmak isteyen işletmeler için idealdir. Kahve değirmeni tercih ederken makine içindeki bıçakların kalitesi, haznenin temizlenebilirliği ve işletmenize göre hazne büyüklüğü en önemli faktörlerdendir. Kahvenin lezzetini belirleyen en ana faktörlerden biri nasıl öğütüldüğüdür. Her öğütme de aynı homojenliği ve aynı gramajı alabilmek için iyi bir değirmen almak çok önemlidir

2024. Copyright © COFFEE TOYS

Avinga | SiteMap